Google Android Güncellemesini Açıkladı

Google Android Güncellemesini Açıkladı

Google  Android güncellemelerinin neden bir kabusa dönüştüğünü açıkladıGoogle Android sürüm güncellemelerinin dünyada istedikleri yönde ilerlemediğini kabul ederek, sıkıntının Google’dan kaynaklanmadığını da sözlerine ekledi. Akıllı telefon piyasası üreticilerinin yıl boyunca pek çok birbirinden farklı cihaz çıkardığını ve bu cihazların kapasitelerinin birbirinden farklı olduğunu ifade eden yetkililer Android işletim sisteminin üreticiler tarafından telefona entegre edildiğinden bahsetti.

Bu şekilde piyasada birden fazla Android işletim sistemi oluyor ve güncellenemeyen sistemlerin kullanıcıları güvenlik açısından riske giriyor. Öte yandan piyasada birden fazla Android işletim sistemi olması ucuz telefon üreticileri için bir fırsat yaratıyor. Örneğin Android Kitkat ile çalışan cihazlar halen piyasada olduğu için bu sisteme sahip telefon üretmek isteyen firmalar da hala var. Ancak bu durumda bu cihazların güncelleme almaları mümkün değil.

Google ise güncelleme politikalarındaki bu parçalanmış durumun işletim sistemini tehdit ettiğini kabul ediyor. Google’ın neredeyse tüm gücünü güvenlik güncellemelerine aktardığını belirten Google Android bölümü sorumlusu Hiroshi Lockheimer, telefon üreticilerine de güncellemeleri eş zamanlı yapmaları için baskı uyguladıklarını belirtti.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz