Genelkurmay: 92 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Genelkurmay: 92 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Genelkurmay: 92 terörist etkisiz hale getirildiGenel Kurmay Başkanlığı Nisan ve Mayıs aylarında Irak’ın kuzeyinde, Mardin’de ve Şırnak’ta devam eden operasyonlarda 92 teröristin etkisiz hale getirildiğini internet sitesinden duyurdu. 15 Nisan ve 18-23 Mayıs tarihlerinde, Irak’ın kuzeyindeki Metina bölgesinde yapılan hava harekatlarında 80,  Mardin’in Nusaybin ilçesinde 3, Şırnak’ta ise 9 bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi.

Operasyonlar sırasında 9 el yapımı patlayıcı imha edilirken, 3 kalaşnikof piyade tüfeği, 16 şarjör, 419 fişek, 3 el bombası, 16 havan mühimmatı, dürbün ve kamera ele geçirildi. Operasyon esnasında Şırnak ve Nusaybin’de kaçmaya çalışan teröristler 6 binayı ateşe verdi.

Ayrıca, Diyarbakır’da 12, Muş, Hakkari, Mersin ve Şanlıurfa’da birer olmak üzere toplam 17 terörist yakalandı. Ağrı’nın Doğu Beyazıt ilçesinde devam eden operasyonlarda ise 2 sığınak tespit edildi. Sığınakların içinde 32 el yapımı patlayıcı, 590 kilogram petrol ve türevi madde, çivilerle desteklenmiş amonyum nitrat dolu 6 adet bidon, patlatılmaya hazır 5 adet büyük tüp ve 21 adet piknik tüpü ele geçirildi.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz