Avrupa Atletizm Kulüpler Kupası Mersin’de Başlıyor

Avrupa Atletizm Kulüpler Kupası Mersin’de Başlıyor

Avrupa Atletizm Kulupler Kupası Mersin’de Başlıyor28-29 Mayıs tarihleri arasında Mersin’in Yenişehir İlçesinde düzenlenecek olan Atletizm Avrupa Kulüpleri Kupası Yarışları bu sene ikinci kez Mersin’de gerçekleştirilecek. Avrupa Atletizm Birliği tarafından düzenlenen yarışlar, Nevin Yanıt Atletizm Pisti’nde yapılacak ve yarışlara Türkiye’den Fenerbahçe ve ENKA Spor takımları katılacak.

Mersin Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz düzenlenen basın toplantısında, Mersin gibi önemli bir kentte yaşadığı için mutlu olduğunu belirtirken, Akdeniz Oyunları kapsamında yapılan tesislerin sadece müsabakalarda değil her zaman aktif olarak kullanılmasını istediklerini ifade ederek, Mersin’i daha iyi platformlarda tanıtmak için yoğun çaba gösterdiklerini ifade etti. Başkan Kocamaz ‘Belediyeler normal rutin işlerini yapacak, önemli olan bu kentte yaşayan tüm insanların birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik içerisinde o kenti sevmesi ve Mersin ortak paydasında birleşmesidir. Ama bunun mücadelesini verirken de yapacağınız iş, insanları bir araya getirecek etkinlikler düzenlemektir’ dedi.

1975 yılından beri yapılan organizasyonda Türk takımlarının herhangi bir şampiyonluğu bulunmazken, kupanın gelecek yıl da Mersin’de gerçekleştirileceği belirtildi.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz