Araçlarda da Android için, Android Auto Çıktı

Araçlarda da Android için, Android Auto Çıktı

Araçlarda da Android için, Android Auto çıktıAndroid yeni bir uygulama tanıtımı yaptı. Uygulamanın adı Android Auto. Adından da anlaşılacağı gibi, araçlarınızla ilgili işlemleri yapabilmeniz için hazırlanan uygulamada hangi özellikler var inceleyelim.

Google tarafından hazırlanan bu mobil uygulama telefonunuza kuruluyor ve bu sayede tüm araçlara uygun şekilde araçlar ile ilgili bir çok işlemi bu uygulama aracılığı ile yapıyorsunuz. Kullanımı son derece basit. Bölge ya da araç kısıtlaması da yok. Ara yüzünde de sadelik ve basit kullanım göze çarpıyor. Bütün bu basitliğin en önemli sebebi kullanıcının araba kullanırken, programla cebelleşmemesi ve dikkat dağılmadan kullanabilmesi.

Araca bağlantısı Bluetooth ve Aux ile sağlanacak. Bu vesileyle araca bağlanan program ile sürücüler araçla ilgili işlemlerini yapacaklar.Google bu tür programlar ile, akıllı telefonlar aracılığı ile teknolojinin bir çok imkanını birbirine bağlıyor, kullanıcıların en basit şekilde ulaşabileceği bir teknolojiyi ayağına getiriyor. Android Auto da tüm araç kullanıcılarının, bulunduklar tüm coğrafyalardan kullanabileceği bu formu araçlarında kullanmalarını sağlayarak, teknolojiyi araçlara da getiriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz