Anne Sütünü Doğru Saklama Yolları

Anne Sütünü Doğru Saklama Yolları

Anne sütünü doğru saklama yollarıModern zamanların kadınların da çalışmak zorunda olduğu dönemi getirdiği ve çalışan annelerin sütünü saklamak zorunda olduğu bu yıllarda, bebeğinizin en iyi şekilde sağlıklı bir süte sahip olabilmesi için saklama koşullarını inceleyeceğiz.

Öncelikle yapılan araştırmalar, sütün kendi özelliklerini kaybetmemesi için, -24 derecelik bir soğuklukta saklanması gerekiyor.

Eğer bebeğiniz için doğum iznindeyseniz ve bir kaç ay sonra yeniden işe dönecekseniz, yapmak zorunda olduğunuz şey sütünüzü sağmak ve en doğru şekilde muhafaza etmektir. Bebeğinize vereceğiniz sütün doğru şekilde saklanması bebeğinizin gelişimi için, ilk besin kaynağını doğru muhafaza etmenin önemi büyük olacaktır.Bunun yanı sıra yalnız çalışan anneler değil, bazen de çeşitli nedenlerle bebeğini emziremeyen annelerin de bir çözüm yoludur sağmak.

Bu durumlarda sütü en doğru şekilde muhafaze etmenin yolları,  öncelikle -24 derce soğukluğun sağlanmasıdır. Sonrasında stabilliğin sağlanabileceği kapları tercih etmek. Bu da sütün sağlanmasında önemli bir etmen oluşturuyor. Buna bağlı olarak sütü annenin tazeliği ve içeriğini kaybetmeden saklanması mümkün.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz