Afyon Caz Festivali Başladı

Afyon Caz Festivali Başladı

Afyon Caz Festivali BaşladıAfyonkarahisar’da bu yıl 16’ncısı düzenlenen Caz Festivali başladı. Açılış, Josefina Zampova Band konseri ile yapıldı.

Afyonkarahisar’da bu yıl 16’ncısı düzenlenen Caz Festivali’nin açılışı Josefina Zampova Band konseri ile yapıldı. Çek sanatçının performansı izleyenlerden büyük ilgi gördü. Festivalde 50’den fazla yerli ve yabancı sanatçı yer alacak.

Güzelliği ve güçlü sesiyle dikkat çeken Zampova, sempatik tavırlarıyla da izleyenleri güldürdü. Zampova’ya gitarda Vlado Miklas, basgitarda David Herzig, davulda da Michael Nosek eşlik etti. Konser sonunda ise Josefina Zampova Band, ayakta alkışlandı.Festivalin sanat yönetmeni Hüseyin Başkadem, yaptığı konuşmada Anadolu’nun ortasında bir şehirde 16 yıldır caz festivalinin düzenlenebiliyor olmasının önemine vurgu yaptı. Afyon’un turizmle anılmasında festivalin tanıtıcı olduğunu söyleyen Başkadem, Afyon’da caz müziğine karşı inanılmaz bir destek ve ilginin olduğunu vurguladı. Başkadem, ”Süreklilik ve sürdürülebilirlik adına bazen küçülüyor bazen büyüyorsunuz. Bu yıl biraz küçüldük ama önemli olan Anadolu’nun tek caz festivali 16 yıldır aralıksız sürüyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz