Yeni Yağışlı Hava Dalgasına Dikkat

Yeni Yağışlı Hava Dalgasına Dikkat

Yeni yağışlı hava dalgasına dikkatTürkiye’nin bu gece itibariyle, batı kıyılarından başlayarak, orta Akdeniz üzerinden gelen yeni yağışlı havanın etkisine girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın Marmara, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve batısı ile Karadeniz’in batı kesimlerinde yerel sağanak görülecek. Yağışların pazar günü, yurdun batı kesimlerinde etkisini artırması bekleniyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz,Doğu Karadeniz’in iç kesimleriyle Doğu Anadolu’nun kuzeyinde görülecek yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak olacağı bekleniyor.

Pazar günü görülecek yağışların Marmara’nın güney ve doğusu, Ege Bölgesi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Karadeniz’in batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.Yağışlı sistemin pazartesi günü Marmara’nın batısı, kıyı Ege ve batı Akdeniz’in kıyı kesimi dışında ülke genelinde, salı günü ise ülkenin doğu bölgelerinde etkili olduktan sonra yurdu terk etmesi bekleniyor.

Önümüzdeki çarşamba günü itibariyle Türkiye yeni bir yağışlı sistemin daha etkisine girecek. Batı bölgelerde başlayacak yağışlı sistemin doğuya hareketiyle, hafta sonuna kadar yurdun tamamında yağış görülmesi bekleniyor.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz