Uzun Süre Tok Tutan Besinler Açıklandı

Uzun Süre Tok Tutan Besinler Açıklandı

Uzun Süre Tok Tutan Besinler AçıklandıGün içerisinde sürekli açlık hissi yaşayanlar için Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük tok tutan besinler tüketmeleri konusunda tavsiyeler verdi. Diyetisyen Küçük tok tutan besinleri şöyle sıraladı:

Yumurta: İçerisindeki yüksek protein oranı ile yumurta tokluk süresini en uzun süre devam ettiren besinlerden biridir. Özellikle günün erken saatlerinde tüketilecek haşlanmış yumurta tokluk süresini uzatır. Haşlanmış yumurta sevmeyenler, yumurtayı menemen ya da omlet şeklinde de tüketebilirler.

Yeşil Çay: Güçlü bir anti oksidan olan yeşil çay metabolizmayı hızlandırır. Eğer tarçın ile tüketilirse tatlı isteğinin azaltılmasına yardımcı olur.Sirke: Sirkenin içinde bulunan asetik asit midenin sindirim hızının yavaşlamasına, bu sayede de daha uzun süre tok hissetmenize sebep olacaktır. Sirkeyi salatalara ekleyerek tüketebilirsiniz.

Salata: Taze yeşillikler içeriklerindeki yüksek posa yoğunluğu ile midede yer tutar ve çabuk tokluk hissi duymamızı sağlar. Öğünlerden önce bir kase salata yemek alınan kalori miktarını da arttırır.

Çorba: Çorbaların yemekten önce tüketilmesi tokluk hissi yaratacağı için iştahı kontrol altına almak amacıyla faydalıdır.

Yoğurt: İçeriğindeki yüksek protein oranı ile yoğurt da aynı yumurta gibi iştahı baskılamaya yardımcıdır.Yulaf kepeği: Yulaf kepeği hem uzun süre tok tutması, hem de bağırsakların çalışmasını desteklemesi açısından beslenme içerisinde önemli bir yeri olan bir besindir.

Çörek Otu: Çörek otu hem tokluk hissi verir hem de zindelik yaratır. Öğütülerek yada bütün haliyle salatalarda kullanılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz