Santek 2016 Kapılarını Açtı

Santek 2016 Kapılarını Açtı

Santek  2016 kapılarını açtıDoğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK) Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası işbirliğiyle TÜYAP Fuarcılık grubu tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı.

Fuarın açılışında konuşma yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli için önemli bir etkinlik olan SANTEK Fuarı’na ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Güzeloğlu ‘Şüphesiz ki gerçekleştirilecek bu buluşmalar ilimizden başlayarak ülkemiz ekonomisine kadar artan ve çoğalan bir perspektifte değer katacaktır. Biz bilgi ekonomisinde, Türk insanının bilgisini, emeğini, güç ve gönül birliğini katarak, büyük hedefleri gerçekleştireceğine inanıyoruz. Kararlılığımız, çabamız ve amacımız budur.” diye konuştu.Bir başka konuşmacı olan TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz ise Kocaeli’nde markalaşmış olan fuarların niteliğinin arttırılmasının öncelikli amaçları olduğunu belirtti. Alagöz, SANTEK 2016’ya katılan firmaların üretim makineleri ve imalat endüstrisi, enerji-elektrik-elektronik-otomasyon, otomotiv ve yan sanayii, demir çelik ve demir dışı metaller, yapı malzemeleri ve teknolojileri, iş ve inşaat makineleri ana konu başlıkları altında gruplandırıldığını da belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz