Reza Zarrab’ı ABD’de Tutuklatan Başsavcı Bharara’ya Fahri Doktora Ünvanı

Reza Zarrab’ı ABD’de Tutuklatan Başsavcı Bharara’ya Fahri Doktora Ünvanı

Reza Zarrab’ı ABD’de tutuklatan Başsavcı Bharara’ya fahri doktora ünvanıNew Jersey Seton Halla Üniversitesi tarafından fahri doktorluk ünvanı alan Preet Bharara, üniversitenin diploma törenine konuşmacı olarak katıldı. İran asıllı işadamı Reza Zarrab hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York Bölge Başsavcısı Preet Bharara, hukuk fakültesinden mezun olan öğrencilere kendi hayatından verdiği örneklerle yaptığı konuşmasında, babasının 76 yıl önce İngiliz sömürgesi olan bir bölgede doğduğunu ve daha sonra ABD’ye yerleştiğinden bahsetti.

İyi bir hukukçu olmak için dinlemenin konuşmaktan çok daha önemli olduğunu belirten Bharara iyi bir hukukçu olmak isteyenlerin insanları nasıl dinlemeleri gerektiğini bilmelerinin şart olduğunu söyledi. Başsavcı öğrencilere ‘Ben yapabildiysem herkes yapabilir. Şimdi doğal olarak hem geçmişimize hem de önümüze bakma zamanı. Size önerim, kendi içinize bakmanız. Umarım iyi bir vatandaş ve iyi bir hukukçu olursunuz’ diye konuştu.

Hukuk adamlığının herkese göre olmadığından bahseden Bharara erkek kardeşinin New York’taki Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduğunu ancak bebek bezi satışları yapmak için kurduğu internet sitesini 5,4 milyon dolara Amazon’a sattığını anlattı.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz