Öldürülen Goril İçin Soruşturma

Öldürülen Goril İçin Soruşturma

Öldürülen Goril İçin SoruşturmaABD’de bir hayvanat bahçesinde yanına çocuk düşen gorilin, polis tarafından öldürülmesi olayının soruşturulacağı açıklandı.

ABD’nin Cincinnati kentinde, Cumartesi günü yaşanan olayda, hayvanat bahçesindeki goril, kendi alanına düşen dört yaşındaki bir çocuğu yakalamış ardından polis tarafından vurularak öldürülmüştü. Bölge savcısı Joseph Deters, yaptığı açıklamada ”Polis soruşturmasının bitmesinin ardından muhtemel suç üzerine ortak bir değerlendirme yapılacak” dedi.

Yetkililer, gorilin vurulması için çocuk açısından hayati risk bulunduğunu, bu yüzden gorili öldürmekten başka çareleri olmadığını söylemişlerdi.Öte yandan, hayvan hakları grupları gorilin öldürülmesini kınadı. Cincinnati merkezli bir hayvan hakları örgütü Hayvan Sömürüsünü Şimdi Durdur, hayvanat bahçesiyle ilgili ABD Tarım Bakanlığı’na şikayette bulundu.

Öldürülen goril Harambe 17 yaşındaydı ve bir batı ova goriliydi. Hayvanat bahçesi müdürü Thane Maynard yaptığı açıklamada aynı olay tekrarlansa aynı kararı vereceklerini söylemişti.

Olayın ardından sosyal medya da yankılar devam etti. Gorilin öldürülmesini kınayanlar Harambe İçin Adalet etiketini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz