Nokia’dan Akıllı Telefona Atak

Reklamlar


Reklamlar
Eokultv resmi facebook sayfamıza katılın:

Nokia’dan Akıllı Telefona Atak:

Nokia’dan akıllı telefonda atak

Nokia’dan uzun süredir haber alınamıyordu. Android ve İos’un sollamasıyla telefon camiası Nokia’dan epey uzaklaşmıştı.

Akıllı telefonların çağın bir çok teknoloji ihtiyacına cebap verdiği dönemde, Nokia da bir atak yaptı ve bunun için Microsoft’tan Çarşamba günü bir açıklama geldi.

Mikrosoft yaptığı açıklama ile, Nokia markasını Taiwanlu telefon üreticisi Foxconn’a satmış. Bu üretici firmanın adı, daha çok İphone üretiminde geçiyordu, şimdi Nokia’da da duyacağız.

Mikrosoft 2014 yılında Nokia’yı satın aldığını ilan etmiş, işletim sisteminde Android ve İos sistemlerinden daha farklı Lumia serisini sunmuştu. Lumia serisi ile Microsoft bu sistemli akıllı telefonlara yönelmişti.

İlginçtir ki; yaygın olarak kullanılan İos ve Android’e oranla Lumia’nın düşük bir piyasası olduğu sanılır. Ancak pek çok kişi, çok fazla özelliğin değil, temel akıllı telefon özelliklerinin yer aldığı telefonları da tercih ediyor. Lumia Avrupa’da satış oranı düşük durumda olsa da, dünya çapında  arabalardan daha çok satış oranına sahip.

Telefonların satış oranlarında yapılan araştırmalara bakıldığında, Nokia yeniş üreticisi Foxconn ile çok daha fazla satış imkanı sağlayabilecek gibi görünüyor.

ReklamlarKategori: Teknoloji


Yorum Yazın