Microsoft’un Göz Tarayıcılı Telefonu Çıkıyor

Microsoft’un Göz Tarayıcılı Telefonu Çıkıyor

Microsoft’un göz tarayıcılı telefonu testteMicrosoft’un yepyeni telefonu Lumia 950 XL yüksek çözünürlüklü AMOLED ekranı, üst düzey performansı ve iris tarama sistemi ile dikkat çekerken telefonun en büyük dezavantajının ise işletim sistemindeki uygulama çeşitliliğinin rakiplerine göre halen sınırlı olması gösteriliyor.

Piyasa fiyatı 2199 TL olan Microsoft Lumia XLWindows Phone işletim sisteminin tepe noktasını oluşturuyor. İris tarayıcı özelliği ile gündeme gelen telefonun ön kamerası kullanıcının irisini tarayarak telefon kilidinin açılmasını sağlıyor. Quad-HD ekran 1440X2560 piksellik bir çözünürlüğe sahip. Snapdragon 810 işlemcinin kullanıldığı telefonda işlemcinin aşırı ısınmasını engellemek için yeni bir sıvı bazlı soğutma sistemi kullanılmış. 20 megapiksellik arka kamera ise karanlıkta bile led flaş sayesinde mükemmel fotoğraflar çekiyor. Lumia XL’ın bir diğer özelliği de ‘continuum’ yani ‘dock’. Bu bağlantı aparatı ile telefon klavyeye, ekrana ve fareye bağlanabiliyor.

3 GB RAM ve 32 GB dahili depolamaya sahip olan telefon 200 GB arttırılabilir depolama alanını destekliyor. Ön kamerası 5.0 MP olan telefonun teknik verilerinde bekleme süresi 288 saat, konuşma süresi ise 19 saat olarak belirtilmiş. Ekran boyutu 5.7 inç olan akıllı telefon ismindeki XL kısmını ekran büyüklüğünden alıyor.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz