MHP Kurultaya Gidiyor

MHP Kurultaya Gidiyor

MHP KURULTAYA GİDİYOR :Son günlerin en çok konuşulan konusu olan tüzük değişikliği için muhalifler tarafından toplanması istenen kurultay, uzun bir mahkeme süreci ve farklı mahkemelerin birbirlerinin kararlarını bozması ile içinden çıkılmaz bir hal almıştı.

Son olarak kurultay’ın yapılacağı spor salonu önünde 4 muhalif lider toplanmış ancak polis barikatını aşamamıştı. Bunun üzerine bir basın bildirisi yayınlayan muhalifler, salonun önünden ayrılmış sadece Meral Akşener kalmış ve yazılı emri beklemişti.

Bugün Yargıtay, olağanüstü kurultay kararını onaylayarak, kurultayın önünü açtı. Ancak Mhp yönetiminden ilk açıklama “henüz hukuki yollar tükenmedi” şeklinde geldi. Sürecin daha da uzaması muhtemel.Muhalif liderlerden olan Sinan Oğan ise “kurultay için 3 haftalık bir süre gerekli” açıklaması yaparak net olmayan bir tarih verdi.

Tarih konusunda bu tartışmalara yapılırken mahkeme tarafından Olağanüstü Kurultayı toplamakla görevlendirilen MHP çağrı Heyeti’nden yapılan açıklamada “Yeni bir tarih belirleyeceğiz” denildi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz