Karakterler Neden Ölüyor

Karakterler Neden Ölüyor

KARAKTERLER NEDEN ÖLÜYOR?Bilindiği üzere 6. sezonunu geçiren Game of Thrones’te çok önemli karakterler hayatını kaybederek diziye veda etmişti.

Dizinin takipçileri bu cesur hamlelerin nedenini merak ediyor bu konuda Game of Thrones’un yaratıcısı George R.R. Martin konu hakkında Galaxy’s Edge dergisine açıklamalarda bulundu.

Yazarın görevinin gerçeği söylemek olduğuna değinen R.R. Martin, “Bir yazar, hatta fantazi yazarının görevi gerçeği söylemektir ve Game of Thrones’ta da dediğimiz gibi herkes ölmeli. Özellikle de Game of Thrones’ta olduğu şekilde savaş gibi bir ana konu çevresinde yazıyorsanız” dedi.Karakterlerin ölmesinin gerçeğe uygun olduğu ve gerçekçiliği sağladığını söyleyen Martin, “Yoksa bu okuyucuyu aldatmak olur. Gerçek hayat öyle yürümüyor. Savaşa giriyorlar, en iyi arkadaşları ölüyor veya korkunç şekilde yaralanıyor. Ayaklarını kaybediyorlar ve ölüm beklenmedik bir anda geliyor. Ölümü de işin içine dahil etmeniz gerektiğini kavradığınızda, ölüm konusunda dürüst olmalı ve ölümün her an gelebileceğini gösterebilmelisiniz. Şirin bir çocuksunuz diye, kahramanın en iyi arkadaşınız diye veya kahramansınız diye sonsuza kadar yaşamayacaksınız. Bazen kahraman ölür, en azından benim kitaplarımda öyle” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz