Genelkurmay: 92 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Reklamlar


Reklamlar
Eokultv resmi facebook sayfamıza katılın:

Genelkurmay: 92 Terörist Etkisiz Hale Getirildi:

Genelkurmay: 92 terörist etkisiz hale getirildi

Genel Kurmay Başkanlığı Nisan ve Mayıs aylarında Irak’ın kuzeyinde, Mardin’de ve Şırnak’ta devam eden operasyonlarda 92 teröristin etkisiz hale getirildiğini internet sitesinden duyurdu. 15 Nisan ve 18-23 Mayıs tarihlerinde, Irak’ın kuzeyindeki Metina bölgesinde yapılan hava harekatlarında 80,  Mardin’in Nusaybin ilçesinde 3, Şırnak’ta ise 9 bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi.

Operasyonlar sırasında 9 el yapımı patlayıcı imha edilirken, 3 kalaşnikof piyade tüfeği, 16 şarjör, 419 fişek, 3 el bombası, 16 havan mühimmatı, dürbün ve kamera ele geçirildi. Operasyon esnasında Şırnak ve Nusaybin’de kaçmaya çalışan teröristler 6 binayı ateşe verdi.

Ayrıca, Diyarbakır’da 12, Muş, Hakkari, Mersin ve Şanlıurfa’da birer olmak üzere toplam 17 terörist yakalandı. Ağrı’nın Doğu Beyazıt ilçesinde devam eden operasyonlarda ise 2 sığınak tespit edildi. Sığınakların içinde 32 el yapımı patlayıcı, 590 kilogram petrol ve türevi madde, çivilerle desteklenmiş amonyum nitrat dolu 6 adet bidon, patlatılmaya hazır 5 adet büyük tüp ve 21 adet piknik tüpü ele geçirildi.

ReklamlarKategori: Gündem


Yorum Yazın