Gazeteci Nuh Köklü’nün Öldürülmesi Davasında Karar

  • Anasayfa /
  • Gündem /
  • Gazeteci Nuh Köklü’nün Öldürülmesi Davasında Karar
Reklamlar


Reklamlar
Eokultv resmi facebook sayfamıza katılın:

Gazeteci Nuh Köklü’nün Öldürülmesi Davasında Karar:

Gazeteci Nuh Köklü’nün Öldürülmesi Davasında Karar

Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi, Karakolhane Caddesi’nde, 17 Şubat 2015 tarihinde arkadaşları ile birlikte kartopu oynayan Nuh Köklü’yü kasten bıçakla öldürme suçuyla yargılanan Serkan Azizoğlu’nun cezası kesinleşti. Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Serkan Azizoğlu, taraf avukatları, Nuh Köklü ‘nün ailesi ve arkadaşları, CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, Özgürlük ve Dayanışma Partisi Eş Başkanı Alper Taş katıldı.

‘Kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan Serkan Azizoğlu için mahkeme heyeti ‘atılı suçu kabul etmeyip pişmanlık duymadığı’ gerekçesiyle takdiri indirim yapılmasına ve ‘haksız tahrik’ hükümlerinin uygulanmasına gerek olmadığına hükmetti.

Avukat Ümit Abanoz, Nuh Köklü ile 30 yıldır arkadaş olduklarını belirterek, ‘Tek temel kaygımız, somut gerçeğin ortaya çıkmasıydı. Bunun için ilk günden beri çalıştık. Geldiğimiz noktada olay bizce çok net biçimde açığa çıkmıştır. Nuh, orada bulunan insanların yaşça en yaşlısı, ağabeyleri pozisyonunda. Saldırı sonrasında artık duramayıp ağabeylik görevini yapıp, arkadaşını öldürmesinler diye tekme atıyor. Nuh şiddete karşı duran bir insan aslında. Kayıtlarda bu görünüyor’ dedi.

ReklamlarKategori: Gündem


Yorum Yazın