Fransa’da Grev Krizi

Fransa’da Grev Krizi

Fransa’da Grev KriziFransa’da yeni çalışma yasasının etkileri sürüyor. Havacılık ve demiryolu sektöründe çalışanlar süresiz greve çıkma kararı aldılar.

Fransa’da yeni çalışma yasası protestoları bitmiyor. Ülkede akaryakıt krizi devam ederken, şimdi de bir başka grev meydana geldi. Fransa Ulusal Pilot Sendikası yaptığı açıklamada, yeni çalışma yasasını protesto kapsamında, havacılık sektöründe süresiz greve gittiklerini duyurdu. Geçen günlerde de sivil havacılık sendikaları büyük bir greve gideceklerini duyurmuştu.

Fransa’da grevler havacılık sektörüyle kalmadı. Fransa Ulusal Demiryolları’da yarından itibaren süresiz greve çıkacaklarını duyurdu. Demiryolları’nın grevi 11 Temmuz’a kadar sürdürme yetkisi var.Şampiyonayı da Etkileyecek

Fransa’da ulaşım sektöründe başlanan bu grevin, 10 Haziran’da başlayacak olan EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı olumsuz bir şekilde etkileyeceği belirtiliyor. Şampiyona kapsamında ülkeye yüzbinlerce turist gelmesi bekleniyor.

Sendikalar ve örgütler, Fransa hükümetinin tasarıyı geri çekmesini talep ediyor. Aksi takdirde geri adım atmayacaklarını söylüyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz