Floransa’nın Merkezinde Yol Çöktü

Floransa’nın Merkezinde Yol Çöktü

Floransa’nın merkezinde yol çöktü, araçlar çukura düştü İtalyan’ın en ünlü kentlerinden olan Floransa’da bu sabah Arno nehri kıyısındaki yolda kısmi bir çöküntü yaşandı. Olay tarihi Ponte Vecchio köprüsü ile Ponte alle Grazie köprüsü arasında, saat 06:14’de meydana geldi. Bölgenin Floransa’nın en turistik noktalarından biri olması sebebiyle ölen ya da yaralanan kimsenin olmayışı büyük şans olarak nitelendirildi.

200 metre genişliğindeki göçük, 20 adet park halinde aracın Arno nehri sularına gömülmesine neden oldu. Araçların çıkarılması için bölgeye gelen vinçler ile çalışmalar başlatıldı.

7 metre uzunlukta ve 3,5 metre derinlikte bir alanda yaşandığını belirten Floransa Belediye Başkanı Dario Nardella, olayın bir su borusunun patlaması yüzünden meydana geldiğini ifade etti. Belediye Başkanı aynı zamanda gece saat 00:30’da bir telefon geldiğini ve saat 01:30’da alarmın verildiğini, 70 cm çapındaki su borusunun patladığının anlaşılması üzerine saat 06:14’de göçüğün meydana geldiğini sözlerine ekledi.İtalyan basını maddi hasarın 5 milyon euro civarında olduğunu belirtirken, yaşanan hadise İtalya sosyal medyasında günün en çok konuşulan olaylarından biri oldu.

 

 

 Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz