Emziren Annelerde Yasaklı Gıda

Emziren Annelerde Yasaklı Gıda

Emziren Annelerde Yasaklı GıdaGüzel bir hamilelik döneminin ardından,dünyalar tatlısı bebeğinize kavuşmanın mutluluğunu yaşarsınız.Anne sütünde bulunanlar başka hiç bir gıda da bulunmaz.Emzirme döneminde annenin de beslenmesine çok dikkat etmesi gerekir.Anne 6 öğüne kadar yemelidir.En az 4 lt. sıvı madde tüketmelidir.

Kesinlikle konserve ve ton balığından uzak durmalısınız.Süte karışabilecek olan bu gıdalar,bebeğinizi olumsuz etkileyebilir. Alerjisi olan annelerin,bunu tetikleyecek gıdalardan uzak durması gerekir. İçerisinde katkı maddesi bulunan gıdalar asla tüketilmemelidir.Baharatı bol olan gıdalarda tercih edilmemelidir. Özellikle gaz yapan baklagiller emzirme döneminde süt ile bebeğe geçeceği için yenmemelidir. Kafeinli içeceklerden uzak durulmalıdır. Emziren anne,çay,kahve,kola gibi içeceklerden kaçınmalı fındık,fıstık gibi kuruyemişlerden uzak durmalıdır.

Çikolata da,bebeklerde kusma eğilimini arttırır ve alerji yaparak gaz sorununu oluşturur. İnek sütü,gaz yapabilir. Emziren anne,inek sütü tüketmemeli,annenin inek sütü tüketmesi bebekte gaz problemine yol açar. Katkı maddesi içeren yiyecekler olumsuz etkiler yaratabilir.Bu besinler içinde; sucuk,salam,sosis,patates cipsi gibi,katkı maddesi içeren besinler vardır. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz