Edirne’de Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

Edirne’de Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

Edirne’de Öğrencilere Bisiklet DağıtıldıSağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında 407 öğrenciye bisiklet dağıtıldı. Sağlık Bakanlığı “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam” için bir program başlattı. Bu program kapsamında da öğrencilere bisiklet dağıtımı tamamlandı.

Valilik tarafından yapılan törenle il içerisinde bir lisenin bahçesinde yapılan törenle dağıtılan bisikletler öğrencilere teslim edildi. Burada konuşma yapan Edirne Valisi Mehmet Tekinarslan bisiklet kullanımının kurallarından da bahsetti. Edirne’de bir takım bisiklet yolları var ve bunları da arttırmak istediklerini belirten Vali, sağlıklı bir hayat için bisiklet kullanmanın önemini anlattı.

Koşu bantlarının bisiklet yerine geçtiği, ana yollarda da araçların yoğun kullanıldığı dönemde, koşu bantlarıyerine gerçek bisikletlerin sağlıklı yaşam için şart olduğu vurgulandı. Valilik bu projesinden ötürü Sağlık Bakanlığı’na da teşekkürlerini iletti.“Bisiklete binmeyi seviyor musunuz?” diye soru yöneltilen Vali Mehmey Tekinarslan, “Sevilmez olur mu bisiklet, severim” yanıtıyla, pek vakit bulamadıklarını, şehirde de tüm ulaşım için yeteri kadar bisiklet yolu olmadığını ifade etti. Bunun üzerine “inşallah daha uygun bir coğrafya alt yapısıyla, yollar uygun hale getirilir de, sadece büyük aracı olan değil, içindeki insanın önemli olduğu şekilde trafik buna uygun hale getirilir dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz