E-okul VBS Giriş Şifresi Nasıl Alınıyor?

E-okul VBS Giriş Şifresi Nasıl Alınıyor?

E-okul VBS Giriş Şifresi Nasıl Alınıyor?Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bir uygulama olan E-Okul sistemi ile veliler öğrencilerin tüm okul kayıtlarına internet üzerinden ulaşabiliyor. Tasarımı değişen e-okul veli bilgilendirme sistemi ve e-okul yönetim bilgi sistemi ile artık daha sorunsuz bir erişim sağlanacak. Kısaca VBS olarak adlandırılan Veli Bilgilendirme Sistemi, internet sitesi üzerinden ya da akıllı telefonlardaki uygulamalar yolu ile kullanılabiliyor.

Çocuklarının okuldaki başarı durumunu yakından takip etmek isteyen anne babalar tarafından e- okul sistemi aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Kolay bir kullanım imkânı sağlayan sistem, öğrencilerin eğitim hayatlarına ilişkin neredeyse tüm kayıtları düzenli bir şekilde tutmakta ve görüntülenmesini sağlamaktadır. Öğrencinin devamsızlık yaparak okula gelmediği gün ve saatler, sınav takvimi, sınavlardan aldıkları notlar, derslere ilişkin genel ortalamaları, geçmiş yıllardaki başarı durumu ve not ortalamaları, okuldaki performans ve ödev notları, nakil işlemleri ve buna benzer pek çok bilgiye sistem sayesinde kolayca ulaşılmaktadır.

e-okul.meb.gov.tr adresine girerek öğrenci kimlik numarası ve okul numarası bölümlerini doldurarak sisteme kayıt olabilir ve velisi olduğunuz öğrencinin başarı durumunu takip edebilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz