Diyarbakır’da Bomba Yüklü Traktör Ele Geçirildi

  • Anasayfa /
  • Gündem /
  • Diyarbakır’da Bomba Yüklü Traktör Ele Geçirildi
Reklamlar


Reklamlar
Eokultv resmi facebook sayfamıza katılın:

Diyarbakır’da Bomba Yüklü Traktör Ele Geçirildi:

Diyarbakır’ın merkezinde devam eden bölücü terör örgütlerine ilişkin operasyonda bir römork dolusu bombanın traktör üzerinde yakalandığı açıklandı. Traktörü kullanan terör örgütünün şüpheli hareket esnasında bulunmasıyla birlikte durumu fark eden emniyet güçleri ateş açarak tepki verdi. Yapılan saldırı esnasında teröristin öldürüldüğü ve bir traktör dolusu bombanın yakalandığına dair açıklamalar yapıldı.

Güvenlik güçlerinin Diyarbakır yenişehir ilçesine bağlı olan Üçkuyular mahallesinde yaptığı kontrollerde saat 10:30 sularında iki kişinin durdurulmasını istedi. Traktör şoförünün yanında ki teröristin traktörden inerek olay yerinden kaçmaya çalışması güvenlik güçlerinin ateş açmasına neden oldu. Kaçan teröristin yakalanması adına bölgede geniş güvenlik önlemleri alınarak en kısa sürede yakalanması bekleniyor.

Diyarbakır Emniyet Güçlerinden gelen bilgiye göre ilgili teröristin kaçabileceği alanlara gerekli önlemlerin alındığı ve teröristin yakalanması için her türlü mücadelenin aralıksız biçimde verildiği söylendi. Yakalanan bomba yüklü traktörün infilak ettirilmesi için çevrede çalışmalar sağlandı ve arkasından bombanın infilak edilmesi başarıyla sağlandı.

ReklamlarKategori: Gündem


Yorum Yazın