Birleşik Krallık Referanduma Gidiyor

Birleşik Krallık Referanduma Gidiyor

BİRLEŞİK KRALLIK REFERANDUMA GİDİYOR :Avrupa Birliğinin, ülkemize karşı aldığı tavır konusunda tartışmalar devam ederken Birleşik Krallık birlikten ayrılıp ayrılamamayı tartışıyor. Bilindiği gibi Avro bölgesine geçmemiş ve para birimini değiştirmemiş olan Birleşik Krallığın merkezi İngiltere, üç farklı tartışma ile referandum öncesine giriyor.

23 haziran’da Avurpa Birliği içinde kalmakla kalmamak arasında bir seçim yapacak Krallıkta, üç farklı tartışma ile artılar ve eksiler tartışılacak. Bunlardan ilki yarın, ikincisi haziran’ın 15’inde, sonuncusu ise haziran’ın 19’da yapılacak olan tartışmalar sonunda bir fikrin oluşması bekleniyor. Ama asıl beklenti, krallığın Avrupa Birliği içinde yer almaması..

Kabine toplantısı sonrası, bakanlarına bağlayıcı bir karar almadıklarını, evet ve ya hayır kampanyalarından istediklerini desteklemekte özgür olduklarını anlatan Cameron,Halkın aksine Cameron Birlik içinde kalınmasından yana. “Siz karar vereceksiniz ve hangi  kararı verirseniz verin, ben onu hayata geçirmek için çalışacağım. Tercih sizin  ancak benim tavsiyem net. Ben İngiltere’nin yeniden biçimlendirilmiş bir AB  içinde daha güvenli, daha güçlü ve daha iyi durumda olacağına inanıyorum” diyen Cameron, referandumu beklemeye başladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz