Azerbaycan’a Ait Bir Kargo Uçağı Düştü

Azerbaycan’a Ait Bir Kargo Uçağı Düştü

Azerbaycan’a ait bir kargo uçağı düştüAzerbaycan’a ait bir kargo uçağı Afganistan’dan kalkışı sırasında yaptığı kaza sonucu düştü. Yaşanan korkunç kazada 9 kişilik mürettabattan 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Azerbaycan Devlet Sivil Havacılık Kurumu’nun kaza ile ilgili yaptığı açıklamada, Afganistan’dan kargo taşımacılığı için kullanılmak üzere, Silk Way isimli şirketin kiraladığı uçak, Dvayer Havalimanı’nından kalkışı esnasında kaza yaşandı ve 9 kişilik mürettebattan 7 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Kazada mürettanabatta bulunan diğer 2 kişi ise, yaralı olarak kurtarıldı.

Mürettebatın Ukrayna vatandaşlarından oluştuğu belirtirken, ölenlerinin biri Ukrayna vatandaşı olduğu, birinin Özbekistan vatandaşı olduğu, 5 kişinin ise Azerbaycan uyruklu olduğu öğrenildi. Uçağın düşmesinden yaralı olarak kurtarılan 2 kişinin ise hayati tehlikesi bulunmadığı açıklandı.Kazanın yaşandığı Afganistan’da ve ait olduğu Azerbaycan tarafından araştırmalar yapılırken, kazanın neden oluştuğuna dair bir bilgi belirtilmedi. Bunun için bir komisyon kurulduğu, bu komisyonun araştırma için Afganistan’a yola çıktığı belirtildi. Yapılan araştırmalar sonucu kazaya neden olan sebeplerin neler olduğunun açıklanması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz