AKP’de Yeni Genel Başkan Belirlendi

Reklamlar


Reklamlar
Eokultv resmi facebook sayfamıza katılın:

AKP’de Yeni Genel Başkan Belirlendi:

AKP’de Yeni Genel Başkan Belirlendi

Davutoğlu’nun genel başkanlıktan alınması ve Cumhurbaşkanı’na uygun bir Başbakan seçilmesi gündemi uzun süredir gündemin ilk sıralarında yer alıyordu.

Bugün itibariyle toplanan AKP MYK yeni Genel Başkan adayını sundu. Yeni Genel Başkan ve dolayısıyla Başbakan İzmir Milletvekili ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olacak.

Toplantının yapılacağı salonda açılışı AKP sözcüsü Ömer Çelik yaptı. Ömer Çelik net ifadelerle “AKP dava partisidir ve kimsenin ayrı gayrılığı olmamıştır, olmayacaktır” dedi. Bu sıralarda şu anki Genel Başkan Ahmet Davutoğlu toplantıya hiç katılmadı. Bunun üzerinde adayın açıklanacağı sıralarda salon doldu ve çoğu kişi ayakta bekledi. Ömer Çelik 13:00 sularında kameraların karşısında, yeni Genel Başkan’ı söyleyip kürsüye çağırdığında, alkışlarla kürsüye çıktı. Gözleri dolarak kürsüye ıkan Binali Yıldırım “artık tartışmaları kapatmanın zamanı gelmiştir” dedi.

Bu vesileyle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması da yapılan törende, Ömer Çelik “Havayolunu halkın yolu yaptık” diyerek, AKP’nin bu süreçte yaptığı güncel gelişmeleri sundu. Ayrıca Binali Yıldırım’ı tanıtırken, AKP’nin kurucusu ve sadık üyesi olarak tanıttı.

 

ReklamlarKategori: Gündem


Yorum Yazın