Adap Kuralları Bundan Sonra Sosyal Medyayı da Denetleyecek

Adap Kuralları Bundan Sonra Sosyal Medyayı da Denetleyecek

 Adap Kuralları Bundan Sonra Sosyal Medyayı da Denetleyecek ..AB Komisyonu, yeni düzenlemeyle birlikte Sosyal Medya Ortamlarına  adap ve davranış kuralları getirecek..

AB komisyonu sosyal medya hesaplarına adap ve davranış kuralları içeren yeni düzenlemeler getireceğini ve bu konuda Facebook, Twitter gibi şirketler ile anlaşmaya vardığını açıkladı.

İnternet ortamında kişilerin kontrolsüz olarak şiddet, hakaret içerikli videolar açıklamalar paylaşmaları son günlerin en tartışmalı konusu. İnternet ortamında ki bu kolay ulaşım ve her türlü şeyin rahatlıkla paylaşılması, insanların duyarsızlaşmasında ki en büyük etken gözüyle bakılıyor.İşte bu internet ortamının deformeleri için düzenlenecek olan yasa tasarısı ile artık 24 saat içinde şikayetlerin değerlendirilmesi hayata geçicek. Bu sayede internet ortamında şikayet etmek yaptırımları olan bir eyleme dönüşecek.

Özgürlük Mecrası Fakat Hakaret Değil

AB komisyon Adaleti ve Tüketici Haklarından Sorumlu Üyesi Vera jouroya konuyu , “İnternet, hakaret mecrası değil, konuşma özgürlüğü mecrasıdır. Bugün bilişim şirketleri ile yapılan anlaşma ile internet ortamının şiddeti ve nefret söylemlerini beslemesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.”  Şeklinde ifade ederken, önlemek istediklerinin hakaret olduğunu vurguladı.

 Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz