553 Milyon Nereye Kayboldu

Reklamlar


Reklamlar
Eokultv resmi facebook sayfamıza katılın:

553 Milyon Nereye Kayboldu:

553 MİLYON NEREYE KAYBOLDU?
GÖKÇEK YOLSUZLUK İDDİALARINI YALANLAMAYA DEVAM EDİYOR

Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yolsuzluk ve kayıp para iddiaları gündemde kalmaya devam ediyor. 553 milyon TL lik açık görüldüğü belirtilen Belediye hesaplarıyla ilgili Melih Gökçek iddiaları yalanlıyor. “Sahte iş yapmayız” diyen Gökçek, açığın sadece kağıt üzerinde öyle olduğunu gerçekten herhangi bir hesap açığı bulunmadığını söyledi.

Sayıştay da 553 milyon TL’lik açığa dair raporların var olduğu öğrenildikten sonra Melih Gökçek suçu Belediye’nin anlaşmalı olduğu BELSİS Bilgisayar Yazılım İletişim Hizmetleri’ne attı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’e göre hata şirketin hazırladığı yazılımdan  kaynaklandı ve bu yüzden şirketle olan sözleşme sonlandırıldı. Son günlerde resmi Twitter hesabından birçok kişi tarafından konuyla ilgili soru yağmuruna tutulan Gökçek, aynı sosyal ortamda  “Yeni programda hata bulunmadığı için 2014 ve 2015 mal kayıtlarında herhangi bir hata bulunmamaktadır” dedi.

Sayıştay raporlarından, belediye bilanço raporlarına ve BELSİS adlı yazılım şirketinin yetkilerinin açıklamalarına kadar kalan her şey Gökçek’in açıklamalarını yalanlıyor.

 

ReklamlarKategori: Ekonomi


Yorum Yazın