4006 Tubitak Fuarı

4006 Tubitak Fuarı

4006 TUBİTAK FUARI ARDAHAN’DA DÜZENLENDİArdahan’da Kazım Karabekir Yatılı Bölge Ortaokulu’nda gerçekleşen 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı büyük ilgi gördü. Milli Eğitim Bakanlığı, TUBİTAK ve Kazım Karabekir Yatılı Bölge Ortaokulu öğretmenleri Tolga Öztürk ve Arzu Akgün’ün işbirliğiyle düzenlenen bilim fuarında ortaokul öğrencileri 60’ın üzerinde proje sergiledi.

Türkçe’den tarihe, coğrafyadan pozitif bilimlere kadar birçok çeşitli konuda hazırlanan projeleri görmek için İl Milli Eğitim Müdürü yardımcısı Fikret Çerkezoğlu da okulu ziyaret etti. “Bilim fuarları öğrencilerimizin vizyonunu genişletmekte ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan onların bakış açılarını zenginleştiren, geliştiren bir çalışmadır.” diyen ve fuarı çok beğendiğini belirten Çerkezoğlu,  öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Projeyle ilgili konuşma yapan diğer bir isim ise Okul Müdürü Tahir Koçak oldu. Bu gibi bilim fuarlarının öğrencilerin araştırma ve öğrenme isteklerini arttırması açısından çok önemli olduğunu hatırlatan Tahir Koçak, TUBİTAK’la birlikte bu projeyi düzenlemiş olmanın heyecanı içerisinde olduklarını vurguladı.  “Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz.” dedi.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz